Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Sfidë me motin, të gjitha strukturat në gatishmëri të plotë

rama-tv-francezKryeministri Edi Rama do të inspektojë nga afër zonat e përmbytura të jug të vendit që kanë nisur prej dy ditësh dhe situata vazhdon të jetë e rëndë.

Kryeministri Rama dhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të nisen nga dreka për në jug të vendit atje ku situata është më problematike, konkretisht në Novoselë  ndërsa vijon evakuimi i banorëve.

Kryeministri Rama nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook tha se kjo situatë është një sfidë me motin e tërbuar por të gjithë strukturat janë në gatishmëri dhe në efiëencë të plotë për të përballuar situatën.

“Moti i tërbuar na ka vënë përpara një sfidë të rëndë por të gjitha strukturat po përgjigjen me efiçencë të plotë. Në mesditë për në Fier dhe Vlorë”, shkruan Rama

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet