Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Orgazma. 5 pozicione për ta arritur më mirë

orgOrgazma femërore është një çështje delikate dhe e ndryshme ne gra te ndryshme. Ka prej tyre qe nuk e kane njohur ne jetën e vet, ka te tjera qe e arrijnë atë rregullisht.Problemi qëndron ne mospërputhjen kohore mes orgazmës mashkullore dhe asaj femërore. Përgjithësisht meshkujt e arrijnë atë pas 15 minutash, ose 10 minuta me pare se sa ajo arrihet mesatarisht nga femrat. Kërkuesit e fushës me këtë rast sugjerojnë di sa këshilla qe synojnë përputhjen e tyre.
Ata mendojnë se një rol te veçante dhe te rëndësishëm ne arritjen e orgazmës luan edhe pozicioni qe marrim gjate një marrëdhënieje. Me poshtë janë pese pozicionet qe rekomandohen.

1.Pozicioni i kudhrës.
Behet fjale për pozicionin ne te cilin këmbët e femrës e cila qëndron me shpine mbi shtrat, mbështeten mbi shpatullat e mashkullit, i cili qëndron ne pozicionin vertikal ose ne një kënd thuajse vertikal.

2.Pozicioni i elefantit.
Ne këtë rast pozicioni qe merr femra është i tille qe barku i saj te jete për nga shtrati dhe pak i ngritur. Për këtë do te shërbente edhe vendosja e një jastëku te zakonshëm nen të. Ne këtë pozicion vlerësohet se stimulohet me shume e ashtuquajtura pika G dhe njëkohësisht ushtrohet presioni i duhur mbi klitorisin.

3.Pozicioni i bletës.
Ne këtë pozicion, mashkulli qëndron ulur me femrën përpara, por me shpine, e cila ne këtë rast, është ajo qe kontrollon situatën, lëvizjet, ritmin, i cili kur përkon edhe me ato te mashkullit, shton edhe me shumë kënaqësinë.

4.Pozicioni i fluturës.
Është fjala për pozicionin e ngjashëm me atë te mësipërm, por kësaj radhe femra është me front nga mashkulli.

5.Pozicioni presues.
Është fjala për pozicioni klasik, por ne këtë rast, këmbët e femrës ngrihen dhe mbështeten deri tek gjoksi i mashkullit. Këshillohet qe mashkulli ne këtë rast te jete i kujdesshëm, pasi mund te çojë ne dhimbje te forta te partneres.

/Kosovarja-KS/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet