Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Eksodi, 250 shtetas kosovarë ndalohen në Hungari

eksodi-kosovaRreth 250 persona të cilët kanë hyrë ilegalisht në kufirin Hungari-Serbi, janë ndaluar në stacionin hekurudhor të qytetit Gyor, 115 km larg Budapestit në kufi me Austrinë.

Ata po tentonin të shkonin në mënyrë ilegale në Gjermani. Burime të RTK-së thonë se pas ndalesës nga autoritet policore hungareze shtetasit kosovarë kanë refuzuar të kthehen në qendrat e azilkërkuesve duke kërcënuar me grevë urie.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet