Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Deputetët francezë te Le Pen projekt-rezolutë kundër anëtarësimit të Shqipërisë në BE

francezetTre eurodeputete te se djathtes ekstreme franceze kërkojnë ndërprerjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Dominique Bilde, Sophie Montel dhe Steeve Briois, perfaqesues te Frontit Nacional, te Le Pen, thonë se shkak i këtij qëndrimi të tyre janë gjendja sociale dhe ekonomike në Europë. Në nje projekt-rezolutë theksohet ndër të tjera që Shqipëria ka përfituar deri më tani kredi europiane që shkojnë deri në 315,5 milionë euro.

Ne projekt-rezoluten, ku argumentojne qendrimet e perbashketa kunder anetaresimit te Shqiperise ne familjen europiane, tre eurodeputetet pretendojne mbajtjen e referendumeve në çdo vend anëtar lidhur me valën e re të anëtarësimeve të mundshme në BE. Mesohet, se treshja franceze ka kundershtruar ngjashem edhe procesin e anëtarësimit të Turqisë e Malit të Zi.

tre-deputetet-franceze

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet