Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Berisha: U desh reagimi i Fatos Nanos që Rama të shkojë në Novoselë

berisha14Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar kreun aktual te qeverise Edi Rama. “Fatos Nano çon Ramen ne Novosele!-shkruan Berisha ne FB.
“Te dashur miq, prej disa ditesh banoret e Novoseles, Fierit, Gjirokastres, Tepelenes, Permetit, Gramshit, Elbasanit, perballen me permbtyje te papara ne dekada, zbardhin naten ne terror ne teracat e shtepive te tyre, me kate te para te permbytura, pa buke dhe ilaçe. Edi Rama qeveria dhe pushtetaret kryesore zhgerryhen ne orgjite e weekendit sikur nuk ka ndodhur asgje. Forcat e emergjences civile, policite e ketyre qarqeve, jane lene thuaj te braktisura”, shkruan Berisha.
Sipas tij, “u desh reagimi i Fatos Nanos per qendrimin indiferent dhe absurd te Edi Rames, qe ky i fundit te niset per te vizituar vetem pas 72 oreve njeren nga zonat me te kercenuara nga lumi Vjosa, Novoselen. Kesaj i thone Shqiperia permbytet Rama dhe qeveria e tij krifet!”, ka shkruar deputeti i PD.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
4 Comments
 1. Jola says

  Ka ndonje burre t’ia mbylli gojen ketij legenit? boll fole o i cmendur…

 2. malo says

  ik pirdhu bajge komuniste…..harrove te tuat?,pse bie shi e ka fajin qeveria…

 3. Aldo says

  Pse je kaq legen o njeri kur do te pushosh apo vetem kur ta mare zoti gojen.

 4. milo says

  o plerani po te mos vrasesh as mendjen ca behet ne vlore e te beshe pushime ne korce me duket se ky KOKOVI kryeminister i bie gjithmon DEFIT

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet