Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Selimi: Kësaj qeverie i intereson veç pushteti

selimiDeputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se imazhi i Kosovës nuk dëmtohet duke protestuar opozita dhe qytetarët, siç janë duke deklaruar zyrtarët qeveritarë. Ai ka deklaruar se imazhi i Kosovës është duke u dëmtuar nga qeverisja e keqe, shkalla e lartë e korrupsionit, kriminaliteti dhe papunësia. Qeveria e ka hallin te pushteti ndërsa qytetarë e kanë hallin e Kosovës dhe Trepçës. Kosovën po e dëmton qeveria, e jo opozita. Selimi ka deklaruar për “Epoka e re” se qëllimi i protestës së fundit të organizuar nga opozita nuk ka qenë rrëzimi i qeverisë, por shkarkimi i Jabllanoviqit dhe sjellja e një ligji të favorshëm për Trepçën në Kuvend. RTK

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet