Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rummenigge: Ja kur largohet Guardiola nga Bayerni…!

rumenige-guardiolaDrejtori ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka deklaruar se trajneri Pep Guardiola e ka gati kontratën e re dhe mund ta nënshkruajë kur të ketë dëshirë.

Ditët e fundit ka pasur shumë spekulime në lidhje me të ardhmen e spanjollit, por Rummenigge mohon çdo mundësi largimi. 65-vjeçari ka pranuar se procedurat për rinovimin e kontratës po shkojnë mirë dhe është i bindur se spanjolli do të qëndrojë.
Sipas tij, Guardiola mund të largohet pa asnjë problem në momentin që do t’i japë Bayern Munchenit trofeun e Ligës së Kampionëve. “Synimi ynë parësor mbetet Liga e Kampionëve dhe pasi të na dhurojë këtë trofe Guardiola mund të largohet drejt një skuadre tjetër nëse dëshiron”, ka thënë ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Daniel says

    Nuk ke per ta marre kurre oh Rummmenigge ,ate trofe me ate tranier. Mos trojm.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet