Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nëna lind në karrocën e spitalit, fëmija tërhiqet zvarrë dhe vdes


U tërhoq zvarrë për 12 metra me kokën poshtë, ndërsa ishte i lidhur me kordonin e nënës së tij, e cila sapo e kishte lindur.
12 metra të cilat rezultuan fatale për fëmijën që sapo kishte ardhur në jetë, i cili gjeti vdekjen prej plagëve të marra gjatë tërheqjes zvarrë në korridorin e spitalit të Luoyang, në Kinë.

Gruaja duhet ta sillte në jetë fëmijën me operacion, por ndërsa po dërgohej për në sallë në një karrocë me rrota, lindi në karrocën e spitalit dhe fëmija u tërhoq për metra të tëra, deri sa një infermiere pikasi kokën e fëmijës në këmbët e gruas, i lidhur ende me kordonin e nënës, transmeton noa.
Vogëlushi përplasi fuqishëm kokën në dysheme dhe pavarësisht çdo ndihme të dhënë u deklarua i vdekur disa orë më vonë. Spitali ku ndodhi ngjarja mori përsipër përgjegjësitë dhe ofroi një shpërblim prej 5000 yuan ose rreth 800 dollarë.
Prindërit e vogëlushit e kanë çuar çështjen në gjykatë, duke kërkuar 32 mijë dollarë shpërblim. Lidhur me këtë ngjarje është hapur një hetim nga departamenti shëndetësor i qytetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet