Home 2015 February

Monthly Archives: February 2015

Fier, qëllohen me armë dy persona, një i vrarë në lokal

Dy persona janë qëlluar me armë në në lokal në zonën e Mallakastrës në Fier mbrëmjen e të shtunës.Ngjarja mësohet se ka ndodhur në...

Adelina Tahiri kundër homoseksualëve

Adelina Tahiri në Prive në rubrikën “60 sekonda” ka treguar mes të tjerash se është kundër homoseksualëve.Edhe pse është kundër homoseksualëve nuk tregon se...

Fier, Gjanica del nga shtrati, banesa e dyqane në rrezik nga uji

Lumi i Gjanicës ka dalë nga shtrati mbrëmjen e të shtunës si pasojë e reshjeve të shiut që ranë gjatë ditës. Në zonën e Urës...

Basha: Dhunë në Kamëz, policë, mos ndotni uniformën

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar policine per dhune ndaj banoreve protestues ne Kamez. Basha u ka bëre thirrje policieve që mos përlyejë...

Huawei nesër prezanton orën e parë të mençur

Kompania Huawei tashmë disa javë ka njoftuar për orën e tyre të mençur, por në vend të prezantimit në konferencë zyrtare, të gjithë të...

Egjipt, Hamasi shpallet organizatë terroriste

Një gjykatë egjiptiane ka vendosur ta shpallë grupin palestinez, Hamas si organizatë terroriste.Telvizioni i Egjiptit ka raportuar për vendimin e Gjykatës së Kajros për...

Prostitucioni VIP në hotelet e Shkupit – ofrohen fytyra të njohura për 300-500 euro

Shumë prej personaliteteve tona të famshme televizive dhe modele maqedonase janë mysafire të rregullta për një mbrëmje në hotelet e Shkupit, thotë për “Libertas”...

LAJMET E FUNDIT