Pogba mëson spanjisht, alarmohet Juventusi

Sport

pogbaaaE ardhmja e yllit francez si duket do jetë Spanja. Shpresat për trasnferimin e Paul Pogbas në kampionatin spanjoll janë rritur edhe më shumë, pasi lojtari deklaroi se ka filluar ta mësoj gjuhën spanjolle.

”Unë jam shumë i lumtur në Torino. Është një qytet perfekt. Më pëlqen të jetoj këtu dhe kur kemi pushim zakonisht shikoj telivizionin apo dal me shokët e mi si Evra dhe Llorente”.

”Falë Llorentes tani jam duke mësuar edhe gjuhën spanjolle”, tha mesfushori francez.

ME TE LEXUARAT