Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Google i jep zgjidhje sëmundjes së kancerit

google-semundjeGoogle është duke bërë një palë dorashka që zbulojnë qelizat e kancerit duke përdorur lëkurën e njeriut për ta bërë atë.
Shkencëtarët në divizionin e shkencave të jetës së laboratorëve Google X janë duke punuar në një qasje

proaktive, parandaluese për një nga sëmundjet më vdekjeprurëse në botë, sipas “The Independent”, citon lajmifundit.al. Manshetat do të funksionojnë së bashku me një pilulë që do të dërgojnë sinjale lidhur me kushtet e ndryshme dhe sëmundjet, duke përfshirë kancerin, tha Andreë Conrad, kreu iShkencave të Jetës, në Google.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet