Peugeot prezanton makinën e re sportive, prodhim i 2015

Teknologji

peugeot2015Peugeot në tregun evropian ka ofruar në GT-Line ka ofruar edhe versionin e vet të coupe RCZ.

Kjo makine në Francë kushton 34.950 euro. Ajo ka pamjen e njëjtë si te modelet RCZ R, ndërsa ka motorin 1,6 litërsh THP turbo benzinë me 200 kuaj fuqi dhe 2,0 litërsh dizel me 163 kuaj fuqi.

Pjesë pajisjeje janë edhe rrotat alo 19-inçë nga prodhimi "Le Mans", nga kromi, dritat e para Bi-X, dritat ditore LED, ulëset të mbështjella me lëkurë të zezë, timonin nga lëkura, pedale alumini dhe sistemin e navigimit WIP Nav Plus.

ME TE LEXUARAT