Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërhyrja në server, nis punën komisioni hetimor kryesohet nga Ristani

ristaniNis sot punën Komisioni Hetimor për ndërhyrjen në serverin e tatimeve.

Kjo është mbledhja e parë e komisionit që drejtohet nga Arben Ristani “për të kontrolluar zbatimin e legjislacionit në fuqi për administrimin e bazave të të dhënave shtetërore tatimore, si dhe për të njohur dhe verifikuar në thellësi fenomenin e ndërhyrjes dhe bllokimit për disa ditë të sistemeve elektronike tatimore”

Në mbledhjen e tij të parë do të bëhet konstituimi i komisionit e do të përcaktohen detyrat si dhe do të miratohet rregullorja e do të zgjidhet sekretari i komisionit e do të vlerësohet plani paraprak i hetimit.

Kështu mazhoranca dhe Opozita do ti kthehen akuzave të vjetra në këtë sezon të ri politik.

Demokratët kanë akuzuar qeverinë se me bekimin e Kryeministrit Edi Rama, është ndërhyrë në bazën e të dhënave tatimore, kjo me qëllim manipulimin e tyre, nga njëra anë për të goditur bizneset kundërshtare dhe nga ana tjetër për të krijuar hapësirë për evazion fiskalë, për bizneseve pranë tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet