Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Dalin imazhet e super-makinës luksoze Benz S-Class

benz-s-classKëto janë imazhet e automjetit Benz S-Class.
Makina është e pajisur me xhama të trashë, frena të fortë, marsh të modifikuar, rrotat 21-inç, enterierin prej lëkure Nappa, 4 ulëset individuale në pjesën e prapme, ekran HD prej 17-inç, perdet, frigoriferin dhe gotat, iPad, audio sistemin e përmirësuar.
Në dispozicion është edhe versioni i blinduar, transmeton Koha. Ne lidhje me motorin kjo makine e ka “zemren” e saj të forcuar Twin-Turbo, 6.0-litër, V12 me kapacitet prej më shumë se 600 kuaj fuqi.
S-Class XXL shpejtësinë prej 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 4,8 sekonda ndërsa shpejtësinë maksimale e arrin deri në 250 km/h.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet