Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Virusi Ebola pëson mutacion, bëhet më ngjitës?

ebolaShkencëtarët që po ndjekin shpërthimin e Ebolës në Guine, thonë se virusi ka pësuar mutacion.

Hulumtuesit nga Institui Pasteur në Francë, i cili i pari ka identifukuar shpërthimin në mars të vitit të kaluar, janë duke hetuar nëse Ebola është bërë më shumë ngjitëse.

Mbi 22,000 njerëz janë infektuar me këtë virus dhe 8,795 kanë vdekur në Guine, Sirea Leone dhe Liberi.

Shkencëtarët kanë nisur të analizojnë qindra mostra gjaku nga pacientët me Ebola në Guine.

Ata po përcjellin se si po ndryshon natyra e virusit dhe nëse është në gjendje të kalojë më lehtë nga njëri person te tjetri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet