Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

U martua me vetveten!

nisjaJasmin Elbi nga Houston nga Texasi (SHBA) kishte vendosur të martohet me vetveten, meqë   nuk ia kishte dalë që deri në moshën 40 vjeçare të njihte ndonjë mashkull me të cilin do ta lidhte fatin.

Meqë në Amerikë legalisht nuk mund të martohesh me vetveten, ceremonia ishte më shumë simbolike dhe rituale.

Jasmina ka mbledhur të afërmit dhe miqtë në dasmën e saj, ndërsa ceremoninë e kanë drejtuar tre klerikë, nga të cilët njëra motra e saj, ndërsa deri në altar e shoqëroi e ëma.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.