Milani merr sulmuesin Destro nga Roma

Sport

milanGodet Milani, transferon Destron. Mattia Destro deri në fund të sezonit do të luaje te skuadra e Milanit.

Skuadra e Milanit ka arritur marrëveshje me Romën për transferimin e Mattia Destros në San Siro.

Rossonerët kanë njoftuar se e kanë huazuar sulmuesin italian deri në fund të sezonit, por kanë edhe opsionin e blerjes gjatë verës.

Rossonerët, të mërkurën ne mbrëmje kanë arritur marrëveshje edhe me Salvatore Bocchettin. Ky i fundit është huazuar nga Spartak Moska dhe do të luajë me Milanin deri në fundin e edicionit. /

ME TE LEXUARAT