Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kupa e Italisë, Morata kualifikon Juventusin

morataSulmuesi i ardhur gjatë verës nga Real Madrid, Alvaro Morata e ka kualifikuar Juventusin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Sulmuesi e shënoi golin e vetëm në ndeshje kundër Parmës (1-0). Në pjesën e parë nuk kishte gola, kurse edhe në pjesën e dytë Juventusi nuk arrinte të shënoje.

Kur të gjithë pritën që skuadrat të shkojnë në vazhdime në skenë doli sulmuesi Morata, duke shënuar golin e fitores në fund t ndeshjes, transmeton “KosovaPress”.

Në gjysmëfinale është kualifikuar edhe Lazio, e cila e mposhti Milanin me rezultat 1-0. Juventusi përveç këtij suksesi është në rrugë të mirë që të shpallët kampion edhe në Seria A.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet