Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Itali, gruaja shqiptare i bashkohet ISIS bashkë me djalin e saj

isisNjë shqiptare me banim në Lece është larguar bashkë me djalin e saj, për t’ju bashkuar Shtetit Islamik të ISIS. Lajmin e ka denoncuar në polici bashkëshorit i saj edhe ky me origjinë shqiptarë.

Mediat italianje raportojnë se vendimi i gruas shqiptare, për të marrë këtë rrugë ishte nxitur nga premtimet për para nga ekstremistët myslimanë që jetojnë në Europë.

Identiteti i gruas shqiptare te djalit të saj ende nuk dihen. Ndërkohë ky nuk është rasti i parë që familje shqiptare i bashkohen Shtetit Islamik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. xhardinieri says

    U paskan hedhur trute e gomarit

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet