Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Familja me 10 anëtarë nga Kosova, i bashkohet ISIS-it

isis-turqiDhjetë anëtarë të familjes Hasani, nga fshati Grabanicë të komunës së Klinës, së bashku me gra dhe fëmijë të mitur i janë bashkuar luftës në Siri.

Tre vëllezërit, Arben Hasani (38 vjeç), Adnan Hasani (34 vjeç) dhe Ekrem Hasani (29 vjeç), me anëtarë të tjerë të familjes janë nisur drejt Sirisë para katër muajsh. Dy prej tyre kanë marrë me vete gratë me fëmijë, më i madhi nga fëmijët është vetëm 8-vjeçar, shkruan “Zëri”.

Ndërsa, vëllai i tretë në pamundësi për t’i rregulluar dokumentet gruas dhe fëmijëve është detyruar që të niset pa familje. /Zëri

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet