Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Berisha nga foltorja e Kuvendit: Të çojmë vendin në zgjedhje të parakohshme

berisha ne kuvendNga foltorja e Kuvendit ish kryeministri Sali Berisha i bën thirrje qytetarëve për t’u ngritur në protesta për të çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme.

“I bëj thirrje shqiptare të ngrihen fuqishëm … të çojmë vendin drejt zgjedhjeve të parakoshme si kusht I të gjitha kushteve për të shpëtuar procesin e integrimit nga kthetrat e mafias”

Duke folur në emër të grupit PD Berisha akuzoi qeverinë se ka zgejdhur kërcënimin ndaj Europës.

”Kjo qeveri është qeveri e hakmarrjes për drejtësi nga kreu i saj tek ministrat. Rama kërcënoi gjyqtaren e gjykatës së Kukësit Gërxhaliu duke i thënë të pres këmbët. Arjan Çanit i dërgoi ushtarët e Shullazit. Konstandini i Partisë ia hodhi kokën e dhisë Telnis Skuqit”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
4 Comments
 1. malo says

  f y kerme~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 2. Partia demokratike says

  Hale,m… qelbesire je . Popullit i bucasin ne vesh klithnat e tua per pushtet. Kur te shohesh majen e veshit do vish ne pushtet. Ti e ke vendin ne burg!!!

 3. marko says

  Na balo na.do prap karrige eee.yyyy fytyr e shpirt gerdalle.ne birruc qen

 4. tokesori says

  o sali KE RRJEDHUR KREJT….Mire ishe jashte parlamentit, c’m.. doje qe u fute perseri?

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet