Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bazo: Majori Sokol Feka është larguar jashtë vendit pa leje

jeronim bazoShefi i Shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jeronim Bazo dekaloi sot në një konferencë për shtyp për rrëzimin e helikopterit në Spanjë se, “Major Sokol Feka është larguar jashtë vendit pa leje”.

Bazo u shpreh se Major Feka ka shrbyer në struktura të ndryshme të FA duke kryer detyrat e komandantit të ekupiazit dhe më pas të instruktorit të fluturimit. Është vlerësuar me medalje të shërbimit e karrierës dhe ka kryer një sërë trajnimesh. Me kërkesën e tij bazuar me aktet ligjore, Komnada e bazës ajrore ka miratuar lejen e zakonshme nga 12-31 janar. Në asnjë rast nuk ka rezultuar që major Feka të ketë kërkuar që ljen ta kryejë jashtë vedit”.

“Rezulton që shtetasi Feka të jeë larguar jashtë shtetit pa lejen e  autoriteteve përkatëse. Përmes MPJ dhe agjecvie të tjera të specilizuara, MM janë në kontakt me autoritet spanjolle”, theksoi,  Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jeronim Bazo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet