Babai tenton ta varrosë për së gjalli vajzën e tij

Soft

vajzaNjë baba indian është arrestuar pasi ka tentuar ta vrasë dhe ta varrosë për së gjalli vajzën e tij 10-vjeçare.

Banorët e fshatit Putia në Tripura të Indisë, kanë lajmëruar policinë se Abdul Hussein po varroste në oborr vajzën e tij.

Në momentin kur policia arriti në shtëpinë e tij, Hussein kishte lidhur duart e vajzës me një litar dhe ia kishte mbyllur gojën para se ta fuste në dhe deri në fyt.

Policia ka thënë se Husseinit nuk i pëlqejnë vajzat dhe për këtë arsye tentoi ta mbyste vajzën e tij Rukshenan kur gruaja nuk ndodhej në shtëpi. Ai dëshironte të kishte një djalë dhe nuk i pëlqente ta rriste vajzën.

“Ne e pranuam një thirrje nga fshatarët që treguan se një burrë ishte duke e mbytur vajzën e tij dhe se po e varroste për së gjalli. Ekipi i jonë reagoi menjëherë dhe e shpëtoi Rukshenan”, ka thënë Pradip Dey, zyrtar i policisë.

“Ne e shpëtuam vajzën dhe e arrestuam Abul Hussein për tentim vrasje. Ai tani është në paraburgim”.

ME TE LEXUARAT