Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Austalian Open, Sharapova e Williams në finale

sharapova-mariaTenistja ruse, Maria Sharapova, ka arritur në finalen për femra të turneut Australian Open.

Sharapova ka mundur rusen tjetër, Ekaterina Makarova, në Melburn, me rezultat 6-3, 6-2.

Në finale, Sharapova do të takojë tenisten amerikane, Serena Williams.

Willimas, me 18 tituj Grand Slam, ka mundur tenisten Madison Keys në një tjetër gjysmëfinale të luajtur në Melburn.

Turneu i tenisit Australian Open ka nisur më 19 janar dhe do të zgjasë deri më 1 shkurt.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet