Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Aksioni antimafia në Itali, arrestohen politikanë, gazetarë e biznesmenë

giusepePolicia e Bolonjës në bashkëpunim me karabinierët dhe prokuroritë e Katanzaros dhe Breshës, konfirmuan se kanë shkatërruar nëj organizatë mafioze emiliane.
Sipas mediave, janë më shumë se 160 të arrestuar, 200 persona të venë nën hetim, dhe 189 akuza.
Mes emrave të përfshirë ka shumë politikanë si këshillatrin komunal të rradhëve të forca Italias në Rexho Emilia, Xhuzepe Paliani.
Në pranga kanë rënë edhe gazetarë si Marko Gibertini, dhe sipërmarrës si Xhuzepe Jakuinta, babai i futbollistit të kombëtares italiane të futbollit Vicenco Jakuinta.
Prokurori Italian Franko Roberti e cilësoi si një operacion historik për veriun e Italisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet