Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

​Vettel mendon largimin nga Formula 1

vettelNë vitin 2014 piloti gjerman Sebastian Vettel e ka menduar largimin nga Formula 1.

Lajmin e ka bërë me dije ish-drejtuesi i Vettelit, Chris Horner, që nuk ka hezituar ta publikojë këtë lajm shokues.

“Sebastian nuk e priti mirë ndryshimin e rregullores. Motorët e rinj, ndjesia e drejtimit të makinës dhe reduksionin e ngarkesës aerodinamike. Mund të thuhet se nuk ishte i lumtur”, tha Horner.

Megjithatë pavarësisht shqetësimit të Vettelit, që është kampion në Formula 1 për katër herë, sezonin e ri do të jetë pjesë e Ferrarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.