Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vjedhja në BSH, ish-inspektorja Elivar Golemi sot para Gjykatës

elivariIsh-inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi del sot për herë të parë para Gjykatës së Tiranës.

Bashkë me 4 ish zyrtarë të tjerë Emiljano Lamce , Ilir Dedja , Mehdi Molla , Petrit Ramohitaj, ish-kryeinspektorja e Bankës së Shqipërisë akuzohen për “shpërdorim detyre”  në lidhje me skandalin e Thesarit, pas vjedhjes së 713 milionë lekëve.

Kreu i Treshes gjykuese për ish-inspektoren e Bankës së Shqipërisë është Petrit Çomo.

Sipas hetimeve që ka kryer Prokuoria dhe dosjes së dorëzuar në Gjykatë paratë e vjedhura në Bankën e Shqipërisë janë shpenzuar në lojërat e fatit nga i pandehuri Ardian Bitraj, ndërsa zyrtarët e tjerë janë në pranga për shkak se kanë shpërdoruar detyrën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet