Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tiranë-Rinas, përplasen tri makina, një i vdekur, 3 të plagosur

Foto nga vendi i aksidentit ne rrugen e Rinasit
Foto nga vendi i aksidentit ne rrugen e Rinasit

Nje aksident i rende ka ndodhur mengjesin e te merkures ne rrugen Tirane-Rinas ku jane perplasur mes tyre tri automjete.
Policia konfirmoi se aksident në aksin Tiranë- Rinas, ka ndodhur pasi u përplasen 3 makina dhe per pasoje nje person ka mbetur i vdekur, i identifikuar si Alban Shtija, 31 vjec.

Policia ka thene se edhe 3 persona jane të plagosur nga ngjarja ndersa njeri prej tyre eshte në gjendje të rëndë.

Policia ka bere me dije se aksidenti i rende ka ndodhur rreth ores 02.00 pas mesnates.
Hetimet e para tregojne se aksidenti ka pasur si shkak shpejtesine e levizjes se mjeteve ne menyre te vecante te makines Golf 6 me targa AA 777 FU e cila ka qene duke levizur teper shpejt.
Si pasoje ajo eshte perplasur koke me koke me makinen Benz ndersa ne aksident u perfshi edhe nje makine e trete si pasoje e bllokimit te rruges.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet