Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptarja i shpëton jetën austriakes së moshuar

CIFTAlbina dhe Luan Krndali, një çift i ri kosovar së bashku me dy fëmijët, jetojnë prej dy vitesh në shtëpinë përballë. Të mërkurën rreth orës 9.05 ata  donin të niseshin për të bërë pazaret, kur Albina 25 vjeçe kishte dëgjuar klithma nga dritaret e mbyllura të kuzhinës.

”Fillimisht mendova se po bërtiste fëmija i fqinjit por ndërkohë u bë e qartë se ishte thirrje për ndihmë”, thotë ajo.

zonja Renate H. kishte humbur drejtpeshimin dhe ishte alivanosur deri sa po ngjitej shkallëve të banesës së saj.

Ishte rrëzuar me kokë teposhtë mbi shufrën e mprehtë të metalit të parmakëve ndërsa shufra i kishte depërtuar disa centimetra thellë në veshin e majtë.

Zonja Renate H. kishte humbur drejtpeshimin dhe ishte alivanosur deri sa po ngjitej shkallëve të banesës së saj.

Ishte rrëzuar me kokë teposhtë mbi shufrën e mprehtë të metalit të parmakëve ndërsa shufra i kishte depërtuar disa centimetra thellë në veshin e majtë.

Gruaja 70 vjeçe Renate H. nga Eferding i duhet të qëndrojë edhe disa ditë në spital, ku mjekët një ditë më parë i kanë nxjerrë nga koka një shufër metalike të trashë 7 milimetra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet