Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Trishtim i papritur për ikjen nga jeta te Gent Demaliajt

Humb jetën lokalisti i “Djemtë e Detit”, Gent DemaliajKryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime për ndarjen e parakohshme nga jeta të këngëtarit të njohur Gent Demaliaj, duke e konsideruar atë një lider të “Djemve të Detit”.

“Trishtim i papritur për ikjen nga jeta të Gent Demaliajt, lideri i famshëm i Djemve të Detit që prodhuan tinguj aq tërheqës për të rinjtë “,, shkruan Rama në statusin e tij ne  Facebook.

Këngëtari i njohur Gent Demaliaj u nda nga jeta në moshën 40- vjeçare nga nje semundje e rëndë.

Në vitin 2013, me një vendim të Këshillit të Ministrave, Qeveria shqiptare i dha atij një shumë prej 35 milionë lekësh për t’u kuruar jashtë vendit. Në vitin 2013, ai u diagnostikua me kancer dhe që atëherë, ai bënte vazhdimisht kimioterapi në Tiranë dhe Itali.

Homazhet në nder të tij do të bëhen nesër në orën 12:30 në ambientet e RTSH, ndërsa ceremonia mortore do të zhvillohet në orën 14:00.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet