Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qyteti mbulohet nga akulli, shokohen banorët…

akulli-qytetNjë qytet siberian e pa veten në kuptimin e drejtpërdrejtë të fjalës “të ngrirë deri në palcë” , pasi ujrat e saj shpërthyen pas një stuhie të ftohtë duke u shndërruar në akull.
Banorët në Dudinka, ne Siberinë qendrore , dolën nga shtëpitë e tyre pas një stuhie të fuqishme, dhe u gjendën përpara rrugëve të tyre të mbuluara tërësisht me akull, citon lajmifundit.al. Stuhia kishte plasur disa tuba uji në qytet, dhe me temperaturat e ulta në  -40C gjatë natës ,ujë ngriu duke e kthyer rrugën totalisht akull.

Qyteti ku ndodhi fenomeni i pazakonte, sipas te dhenave zyrtare numeron rreth 22 mije banore.


Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet