Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Një i ri nga Gostivari vritet në Siri

siriNjë shqiptar, që humbi jetën në luftimet në Siri, është 25 vjeçari nga Zdunja e Gostivarit, Sadik Xhemaili, raporton Alfa.

Xhemaili kishte kaluar kufirin nga Maqedonia për në shtet të huaj në muajin shtator, kur besohet se ka marrë rrugën në pakthim drejt Sirisë.

Deri më tani dhjetëra shqiptarë nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria janë vrarë në Siri e Irak, duke luftuar në anën e grupeve të islamikëve radikalë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet