Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mbreti i Arabisë Saudite ndërpreu ceremoninë e pritjes së Obamas për namaz

obamaMbreti i ri i Arabisë Saudite ka dëshmuar se për të më të rëndësishme janë obligimet fetare, se sa protokolli mbretëror.

Në fakt, Selman ibn Abdul-Aziz Al-Saudi, ndërpreu ceremoninë e pritjes së presidentit amerikan Barack Obama, kur dëgjoi ezanin e ikindisë.

Ai e la mikun e tij që të priste dhe shkoi që ta fal namazin e ditës. Ndërsa ky veprim i mbretit, u duartrokit nga banorët e gadishullit arabik.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet