Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjermeni-Ahmetaj, ndryshime në kabinetin qeveritar

qeveria14Kryeministri Edi Rama ka bërë disa ndryshime sektorësh brenda kabinetit qeverisës.

Sipas një dekreti të firmosur nga Presidenti Bujar Nishani, sektori i Turizmit në krye të të cilit qëndronte ministrja Eglantina Gjermeni, i është deleguar ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj.

Presidenti i vendit Bujar Nishani i ka miratuar këto ndryshime.
Ai ka dekretuar ministrin Arben Ahmetaj si ministër të MZHETTS (Ministër i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë, Sipërmarrjes). Kreu i vendit ka dekretuar edhe ministren Eglantina Gjermeni si ministre të Zhvillimit Urban.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet