Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjermani, shpërthen industria e seksit, 400 mijë gra të punësuara

seks-gjermaniKjo është shtëpia më e madhe publike në Gjermani, e vendosur në Shtutgart dhe ka rreth 150 vajza që punojnë atje , si dhe shefa, banakiere dhe staf të menaxhimit.
Dhe jo vetëm kaq, por ajo është nëj parajsë krejtësisht ligjore , është një minierë ari për pronarin Jurgen RUDLOFF, vetëm falë 50.000 meshkujve që e vizitojnë çdo vit.

Biznesi i tij u bë i mundur falë legjislacionit të miratuar 12 vjet më parë duke i bërë klientët që te paguanin për seksin e ligjshëm, gjithashtu edhe bordellot, citon lajmifundit.al. Si rezultat,industria e seksit gjerman ka shpërthyer dhe tani është me një vlerë rreth 18 bilion € në vit, tri herë sa vlera e tregtisë së seksit në Britani.

Ajo ka parë edhe një shpërthim të numrit të shtëpive publike , ku rreth 400 minë gra tani punojnë në to për tiu shërbyer një milion burrave gjermanë që vizitojnë ato çdo ditë, një numër pesë herë më i lartë nga Britania e Madhe.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet