Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Disiplina e La Ligës zbut dënimin ndaj Cristiano Ronaldos

ronaldo-grushteKomisioni Disiplinor i La Ligës ka dënuar yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, me dy ndeshje pezullim për shkak të përjashtimit të tij në ballafaqimin kundër Cordobas të shtunën.

Ronaldo u ndëshkua direkt me karton të kuq pas sulmit ndaj futbollistit kundërshtar Edimar.

Ai ka shpëtuar lehtë duke u pezulluar për vetëm dy takimet e ardhshme në kuadër të La Ligës.
Ai rrezikonte të dënohej me deri në 12 ndeshje jashtë fushës, por Komisioni e ka dënuar për vetëm dy takime.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet