Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Aleksis Cipras: Qeveria e re gati “të derdhë gjakun e saj” për rikthimin e dinjitetit të grekëve

aleksisKryeministri i ri grek, Aleksis Cipras, deklaroi sot se qeveria e re është gati “të derdhë gjakun e saj për rikthimin e dinjitetit të grekëve”, në fjlaimin hapës të mbledhjes së parë të këshillit të ministrave të zhvilluar sot në Athinë.

“Mes prioriteteve tona është një rinegocim me partënerët tanë për të gjetur një zgjidhje të drejtë, të vazhdueshme dhe të dobishme për të gjithë, që nuk përfundon në një prishje katastrofike reciproke”, njoftoi kreu i ri grek, që ka dalë nga partia e së majtës radikale “Syriza”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet