Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbulohen emrat e parë të dy ministrave grekë

parlamenti grekSot pritet te publikohet perberja e re e qeverise se ardhshme greke te drejtuar nga Aleksis Tsipras. Abcneës arrin qe te mesoje emrat e pare te kabinetit te ri.

Keshtu, ish-pedagogu, Janis Varoufakis do te jete ministri i ri i Financave, ndersa ministria e Mbrojtjes do te drejtohet nga Panos Kamenos, kreu partise “Greket e pavarur“.

Skema e re e qeverise do te bazohet ne bashkimin e disa ministrive dhe shkurtimin e disa te tjerave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet