Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stadiumi kombëtar “Qemal Stafa” me pamje të re…

qemal-stafa-tapetiKa përfunduar shtrimi i plotë i pistës me tapetin e barit, në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” në kryeqytet. Java e kaluar, ka qenë java e një pune intensive për të shtruar tapetin e ardhur nga jashtë, në fushën e stadiumit dhe ky porces është mbyllur ditën e shtunë. Tani, shërbimet që i kryhen fushës, janë kryesisht teknike dhe niveluese.
Sipas specialistëve të kësaj fushe, gradualisht me kalimin e disa javëve, fushës do të vazhdojnë t’i kryhen shërbime, derisa ajo të arrijë të lidhet me shtresat e tjera të paravendosura më parë.
Një element që e ndihmon këtë proces, është  koha. Po sipas specialistëve, është shumë e rëndësishme, që ajo të mos jetë shumë e ftohtë sepse temperaturat e ulëta e dëmtojnë këtë proçes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet