Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lazio në gjysmëfinale, eleminon Milanin, Cana del me të kuq

cana-napoliLazio e ka mposhtur Milanin në “San Siro”, me rezultat 0-1, dhe në këtë mënyrë është kualifikuar në gjysmëfinale te “Coppa Italia”.
Një gol i shënuar nga Lucas Biglia në minutën e 38-të nga penalltia, ishte vendimtar për kualifikimin e Lazios.

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana është ndëshkuar me karton të kuq. Ai mori dy kartonë të verdhë për pesë minuta në takimin kundër Milanit, duke e lënë me një lojtar më pak në fushë skuadrën e tij.
Cana ka lënë me një lojtar më pak në fushë skuadrën e tij që në pjesën e parë, pasi është ndëshkuar gjatë lojës kundër Milanit.
Në minutën e 40’ fillimisht ai u ndëshkua me karton të verdhë, dhe pesë minuta më vonë, në minutën e 45’ mori kartonin e tij të dytë të verdhë për tu larguar nga fusha.
Lazio deri në këtë kohë ka udhëhequr me rezultat 1-0 falë golit të shënuar nga Biglia në minutën e 38’ të takimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet