Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gianni Buquicchio mesazhe politikës për reformën në drejtësi

gianiPresidenti i komisionit të Venecias Gianni Buquicchio mori pjesë sot në tryezën “Komisioni i Venecias dhe Shqipëria, dinamizimi i legjislacionit shqiptar drejt standarteve europiane”.

Buquicchio u  takua me krerët e politikës ndërsa do të jetë i pranishëm në komisionin e reformës në drejtësi.

Presidenti i komisionit të Venecias Buquicchio do të mbajë një fjalë në këtë konferencë, ku pritet të ketë edhe mesazhe me rëndësi për Reformë në Drejtësi.

Në këtë konferencë janë të ftuar Krerët me te lartë të politikës dhe të sistemit të drejtësisë në vend, gjithashtu është i ftuar edhe Trupi Diplomatik i akredituar në Shqipëri.

Gianni Buquicchio President i Komisionit të Venecias do të ketë takime me gjithë aktorët e politikës shqiptare dhe të gjyqësorit në Shqipëri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet