Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emergjenca mbushet me protestues të lënduar (Foto)

AMBULANCAQendra Emergjente e QKUK-së raporton se ka pritur një numër te  madh te protestuesve te cilet kane shkuar në këtë qendër për të kërkuar ndihmë mjekësore.

Protestuesit që po vijnë, janë të lënduar në kokë dhe pjesë tjera të trupit si dhe po vjellin vazhdimisht si pasojë e gazit lotsjellës të shpërndarë nga policia sot në sheshin Skënderbeu”.

Policia e Kosovës ka larguar protestuesit nga sheshi “Skëndërbe” me gazlotësjellës. Ndërkohë po shihen ambulanca që po ofrojnë ndihmë për të lënduarit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet