Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dy kompani arabe pezullojnë fluturimet në Bagdad

irakDy kompani ajrore kanë pezulluar fluturimet për në Bagdad, pas raporteve se një plumb ka goditur trupin e një aeroplani nga Dubai.

Kompanitë e Emirateve të Bashkuara Arabe, Etihad dhe Air Arabia, kanë thënë se kanë pezulluar fluturimet në kryeqytetin irakian në përputhje me udhëzimet e sigurisë nga Autoriteti i Aviacionit Civil i Emirateve të Bashkuara Arabe.

Transportuesi nga Dubai ka thënë se dëmi një njërin nga avionët e tij është shkaktuar me armë të vogla zjarri derisa ka qenë duke ateruar në Bagdad, më 26 janar.

Mësohet se akush nga pasagjerët nuk është plagosur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet