Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dicka e pazakontë po ndodh pas protestave në Prishtinë

eksodiiDerisa gjatë tërë ditës në qendër të Prishtinës pat protesta që eskaloi me dhunë, kundër Qeverisë së Kosovës, në mbrëmje stacioni i autobusëve është përplot me qytetarë të cilët hipin në autobusë që shkojnë në Beograd për të ikur nga Kosova për në vendet perëndimore.
KosovaPress ishte në vendin e ngjarjes në momentin kur tre autobusë të stërmbushur me qytetarë u nisën nga Prishtina për në Beograd.
Një dëshmitar, që ishte në vendin e ngjarjes, ka thënë se edhe dy autobusë janë nisur më herët për në Beograd. Ndërkaq natën e kaluar janë nisur katër te tille.
Përveç kësaj, nëpër autobusë nuk ka vend dhe shumica e pasagjerëve detyrohen të rrinë në këmbë, sepse biletat për në Beograd shiten shumë më herët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
4 Comments
 1. Blerim says

  DUHET ME U ORGANIZU DHE ME DAL ME I KALL AUTOBUSAT QE NISEN PER BEOGRAD

 2. marko says

  Haradinaj shikon interesin personal dhe jo te kosoves

 3. naseri says

  Nuk kane faj autobuzat por politiqent qe e kane ba Kosoven toke te djegun per te gjithe pervec familjeve dhe zagarave te tyre. Nuk duhen thy xhamat e objekteve publike dhe as private por duhet me i var me koke poshte politiqente.

 4. duli says

  un jam i mendimit qe shqiperin dhe kosoven ta administroj nje vend i botes se ne jemi hajdut po u bem me pushtet ruem te vjedhim ne nuk behemi me si popull se nuk kemi drejtus vec komunizmi na vjen ne haket

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet