Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

A keni shanse të jeni femër e suksesshme? Ja cfarë cilësish duhet të keni

femra-suksesA jeni një grua e destinuar për sukses?
Një studim i ri i cili ka pyetur 85 zonjat në pozita autoriteti, ka zbuluar tiparet e personalitetit të mbajtura nga gratë e fuqishme.
Pra, nëse ju jeni një person i ndjeshëm apo ju jeni plot me energji , kjo mund të thotë që ju jeni në rrugën tuaj për në krye.

Hulumtimi i kryer nga firma konsulente e menaxhimit të talenteve, Caliper e cila ka bërë pyetje mbinsjelljen e femrave në nivele të larta drejtuese, citon lajmifundit.al. Ata gjetën se shumë prej grave kishin tipare të ngjashme të personalitetit – dhe të gjitha gratë kishin shenja të forta këmbëngulëse. Këto janë karakteristikat që duhet të keni për tu bërë lidere:

1. Këmbëngulja
2. Agresiviteti
3. Të kuptosh ndenjat e të tjerëve
4. Ego e fortë
5. Tolerancë Stresi
6. Vitalitet dhe entuziazm për punën tuaj

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet