Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbulohen 3 emrat e shumicës për vendet vakante në KQZ

rama metaZbardhen emrat e tre kandidatëve që do të votohen për anëtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Mësohet se forca politike e dytë e koalicionit qeverisës do të votojë emrin e Gëzim Veleshnjës ndërsa Partia Socialiste do të rikthejë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve Denar Bibën i cili ka mbajtur më parë detyrën e zv.kryetarit të këtij institucioni. Emri i tretë është Edlira Jorgaqi e cila është ish drejtoreshë e Kodifikimit në Ministrinë e Drejtësisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet