Vlorë, prokuroria nis hetimet për trukimin e ndeshjes Flamurtari-Teuta

Kliko per me shume info

flamurtari-teutaProkuroria e Vlorës njoftohet se ka nisur hetimet për ndeshjen e Kategorisë Superiore mes Flamurtarit dhe Teutës, rezultati i të cilës dyshohet se është paracaktuar.

Në 5 minutat e fundit të takimit, kur rezultati ishte 1-1, lojtarët e Teutës u shfaqën krejtësisht indiferentë dhe lejuan aksione të njëpasnjëshme të vlonjatëve, të cilët pas disa tentativave më në fund shënuan duke marrë fitoren.

Drejtuesit e Flamurtarit e quajtën këtë takim “një komedi të turpshme”.

Kliko per me shume info

“Një komedi e turpshme në një vend që nuk ka rregulla të qarta loje në asnjë fushë të jetës. Kemi të bëjmë me një kampionat i cili ka shumë pikëpyetje”, deklaroi administratori i klubit, Sinan Idrizi.

Ai shtoi: “këtu problemi është i sistemit. Ai që luan pastër është më i dobët. Duhet të bëjnë çdo gjë nga e para.”

Administratori i klubit vlonjat pohon se mënyra më e mirë për të ringritur futbollin shqiptar është heqja e ndeshjeve të kampionatit shqiptar nga kuotimet e basteve.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here