Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vdes këngëtari i famshëm grek, Demis Roussos

Demis-Roussos-2-286x200Mbrëmjen e 25 janarit është ndarë nga jeta edhe këngëtari i famshëm, Demis Russos.

Intepretuesi dhe basisti i njohur grek, që të gjithë e njohim edhe prej hiteve si “Quand je t’aime”, “Forever And Ever” apo edhe  “Goodbye My Love, Goodbye” ka vdekur mbrëmë në Athinë, në moshën 69-vjeçare.

Konfirmimi i këtij lajmi erdhi pikërisht nga e bija e Roussos, Emily.

Artemios Ventouris Demis Roussos i lindur në Aleksandri (Egjipt) më 15 gusht të vitit 1946, shquhej për meloditë dhe timbrikën e tij tejet të veçantë.

Fillimet në karrierën e tij si artist datojnë në vitet ’60 si pjesëtar i grupit me Aphrodite’s Child, me të cilin ka dhënë një koncert edhe në Shqipëri në Pallatin e Kongreseve në vitin 2000.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet