Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Protesta e PD, fiken makinat për 5 minuta, Basha: Nis pranvera e protestave

protestaNjë pjesë e qytetarëve iu përgjigjen thirrjes së opozitës për të fikur makinat për 5 minuta kudo që ndodheshin.

Ndërkohë kryetari i PD-së Basha, pasi la makinën në rrugë dhe eci në këmbë tha se protesta e sotme është pranvera e protestave.

Basha tha se qytetarë të shumtë anembanë vendit nga Saranda në Shkodër, iu përgjigjen thirrjes së PD-së për të protestuar në mënyrë qytetare.

Për kreun e PD-së një protestë e tillë është për ti treguar qeverisë se nuk mund të luajë si të dojë me fatet e
njerëzve.

Në disa akse të Tiranës kishte trafik të ngarkuar.

Makinat u fikën në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në autostradën Tiranë- Durrës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet