Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mediu paralajmëron: Agron Duka kandidat për Bashkinë e Durrësit

mediu_5Agron Duka është kandidati për kryetar i Bashkisë së Durrësit. Lajmin e ka dhënë Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu në një intervistë për televizionin Ora Neës. Mediu tha se Duka duhet të jetë kandidat i qytetarëve të Durrësit dhe padyshim që kjo duhet të diskutohet edhe me Partinë Demokratike që ta ketë mbështetjen e të gjithë të djathtës. Aktualisht, bashkinë e Durrësit e drejton socialisti Vangjush Dako ndërsa nuk dihet nëse ai do të rikandidojë apo jo për këtë post.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
2 Comments
  1. shaban says

    Per mendimin tim eshte nje zgjedhje e goditur dhe me punengje duhet te bejne gjate fushates me siguri qe fiton.

  2. Korcafutboll says

    Nuk mbeti Komunist pa u promovuar nga keto pseudoparti. Superhajduti Mediu ka bere aleance me Dukat e kerkon te rehatohet ne kurriz te demokrateve te vertete . Partia demokratike nuk ka nevoje per matrapaze politike. Nese PD do te behet pjese e pazareve te felliqura, do te perfundoje me keq se ne momentin e postaleances me kryehajdutet e LSI.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet